חדר ארונות: איך לעצב את החדר כמעט הכי חשוב בבית

שתף

אם נודה על האמת, חדרי ארונות, ובעיקר תכנון שלהם, מרגשים אותנו לפעמים יותר משיפוץ או עיצוב מחדש של כל חלל אחר בבית. המחשבה על מקום ייעודי לכל בגד – בלי בלגן, בלי לתפוס מקום ובלי הצורך לדחוס דברים, עם מקום מותאם אישית לתלייה, לנעליים ולכל פריט לבוש אחר – היא מחשבה משמחת מאוד. צוות פנל מטבחים התכנס כדי לתת את כל הטיפים שצריך לתכנון ועיצוב נכון של חדרי ארונות

 

היתרון של חדר ארונות מעוצב

תכנון של חדר ארונות מותאם אישית יכול להיות כאב ראש, אבל בסופו של דבר הוא משתלם מאוד. למה?

 • התנהלות טובהיצירת מקום לכל סוג של בגד ופריט לבוש מעודדת אותנו להתנהל בצורה מסודרת ומאורגנת, מה שבתורו מוביל לתוצאות טובות של רוגע ונחת.
 • סדר וארגון – תכנון של חדר ארונות מאפשר לנו גם לבחון את מצאי הבגדים שלנו, להבין מי אנחנו כצרכני בגדים, מה יש לנו יותר מדי וממה אפשר להיפטר.
 • קל ונוחתכנון מדויק ומתאים לצרכים של חדר הארונות הופך את סידור הבגדים לקל ונוח יותר לכל המעורבים, וכך גם קל יותר לשמור על הבגדים, הנעליים וכל יתר פריטי הלבוש.
 • נעים ונקי – חדר ארונות שתוכנן נכון מפנה מקום מחדר השינה והופך אותו לחלל נעים ונקי יותר.

 

תכנון נכון של חדר ארונות ראשיתו במיפוי צרכים

השלבים הראשונים של תכנון חדר ארונות צריכים להיות הבנה של החלל העומד לרשותנו ושל הצרכים שלנו. מה חשוב לקחת בחשבון?

 1. הבנת מבנה השטחראשית, חשוב להבין כמה שטח פנוי יש לנו לצורך שיבוץ הארונות ויחידות האחסון, ומה המבנה של אותו שטח. האם הוא יותר ריבועי או יותר ארוך?
 2. סוגי אחסון – אחרי שהבנו מה המשאב שעומד לרשותנו, חשוב לבחון לעומק את הצרכים שלנו מבחינת סוגי אחסון. האם דרושים לנו יותר מדפים? תלייה? מגירות? אחסון ייחודי לנעליים או לאביזרים עדינים?
 3. נגישות נוחה – חשוב לא למלא את כל השטח באחסון אלא להשאיר מקום לנגישות נוחה, לפחות עבור הארונות והמגירות שבהם יאוחסנו פריטים בשימוש תדיר. לצד זאת, אין סיבה להסתפק באחסון בגובה העיניים. ניתן ורצוי לשלב יחידות אחסון גבוהות יותר לפריטים שאינם בשימוש יומיומי כמו מזוודות, חליפות וכיו"ב.

 

טיפים לעיצוב חדרי ארונות

מספר טיפים נוספים שיועילו לעיצוב חדר ארונות פרקטי ונוח –

 • דלתות שקופות העדיפו דלתות שקופות או חצי שקופות. הן גם מוסיפות שיק וגם תורמות לנוחות השימוש בחדר הארונות, כי הן מאפשרות לראות יותר בקלות את הבגדים.
 • יחידות אחסון ניידות  מלבד עבודות הנגרות, חשוב לאפשר מקום גם למדפים גדולים שיחולקו באמצעים גמישים וניידים, כמו קופסאות וסלסלות, כך שבעתיד ניתן יהיה לשנות את החלוקה בהתאם לצורך.

 

בחירת תאורה נכונה לחדר ארונות

מלבד עיצוב נעים ואסתטי, תאורה נכונה היא פרמטר חשוב מאוד שמשפיע הן על נוחות השימוש והן על נראות החדר. זכרו שחדר ארונות לרוב הינו חדר אטום ללא אור טבעי ולכן התאורה חשובה כפליים.

 1. תאורה הכללית התאורה צריכה להיות עוצמתית דיה כדי לאפשר ראייה של כל החדר, אך לא חזקה מדי כדי לא להותיר תחושה לא נעימה.
 2. תאורות נוספות לנוחות השימוש  מומלץ לשלב לדים וספוטים במקומות נקודתיים בחדר הארונות כדי להגביר את נוחות השימוש והנגישות לחלקים ספציפיים.

 

לסיכום

תכנון חדר ארונות מותאם אישית הוא משימה שיכולה להיות מורכבת ולכן חשוב מאוד לבחור חברה איכותית עם ידע בנגרות ובהתאמה אישית של ריהוט ויחידות אחסון, כמו פנל מטבחים המתמחה בהתאמה של חדרי ארונות מעוצבים.  

יצירת קשר

מעוניינים לקבל הצעת מחיר?
מלאו פרטים ונציגנו יחזר אליכם בהקדם

דילוג לתוכן