אל תוותרו על זה: שטחי אחסון כחלק מעיצוב המטבח

שתף

אחסון הוא אחת הפונקציות החשובות שיש במטבח. מטבח לא יכול להיות שלם בלי מקום אחסון, וצריך הרבה ממנו. לפעמים שטחי אחסון נראים לנו כחלק פחות אסתטי או מעניין ולכן אנו עלולים להזניח אותם במהלך התכנון של עיצוב המטבח, אך זו שגיאה. שטחי אחסון הם חלק משמעותי ויש לתת להם את המקום הראוי. צוות פנל מטבחים התכנס לתת לכם טיפים על עיצוב שכולל גם את שטחי האחסון ולמה הם כל כך חשובים

 

החשיבות הגבוהה של אחסון במטבח

מטבח ללא מקום אחסון מספק הוא מטבח מאוד לא פרקטי, מכמה סיבות:  

  • מטבח הוא מקום מרובה ציוד – אנחנו מחזיקים במטבח מערכות כלים להגשה ולאכילה, כלים ליומיום, כלים למועדים מיוחדים, שלל ציוד ומכשור להכנת סוגים שונים של מזון, סירים, מחבתות, מכשירי חשמל קטנים, ועוד.
  • אחסון חומרי הגלם עצמם – במטבח, בסופו של דבר, מבשלים ואופים, ועושים זאת עם חומרי גלם שאמנם חלקם נמצאים במקרר, אבל רבים מהם זקוקים למקום אחסון מתאים בטמפרטורת החדר.

 

תכנון שטחי האחסון 

תכנון הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב ובניית כל השטחים במטבח. בכל הנוגע לשטחי אחסון, יש חשיבות גדולה מאוד לכמה דברים: 

  • כמות  נכון שנדמה לנו שאין דבר כזה יותר מדי אחסון, אבל בסופו של דבר השטח הוא לא בלתי מוגבל, ויותר מדי אחסון יבוא על חשבון משהו אחר. מנגד, כמובן שפחות מדי שטחי אחסון יהפכו את המטבח ללא פרקטי מספיק.
  • מיקום – האחסון צריך להיות במקומות שונים במטבח כדי לענות על הצרכים השונים, להתאים לאחסון חומרי גלם, אחסון ציוד מטבח יומיומי, אחסון ציוד שאינו בשימוש יומיומי ועוד.
  • תמהיל – לא כל שטחי האחסון צריכים להיות אחידים, הן מבחינת גודל ומבנה והן מבחינת עיצוב. במקרים מסוימים נעדיף מגירות ובמקרים אחרים ארונות או אפילו מדפים, ויש חשיבות לכולם.

 

גם שטחי אחסון יכולים להיות מעוצבים

כאשר אנחנו מדברים על עיצוב שטחי האחסון, אנחנו מתכוונים גם מבחינה פרקטית, לגודל ומבנה, אך גם לעיצוב עצמו מבחינה אסתטית יש חשיבות. יש לכך שני צדדים:

  • מטבח במראה אחיד ויפה  נראות קלאסית של מטבח כוללת איזשהו קו אחיד, מבחינת צבעוניות, חומרי גלם ועוד. עיצוב שטחי האחסון באופן אחיד תוך שימוש באותן פלטות כמו יתר המטבח, תורם לכך. 
  • שבירת הקו העיצובי של המטבח – במקרים מסוימים נעשה דווקא את ההיפך, ונרצה לשלב אחסון בעיצוב שונה לגמרי מהקו של שאר המטבח, למשל על מנת לזרוק כתם צבע תוך שילוב יחידת אחסון בגוון שונה לחלוטין מיתר המטבח, או בהוספת מאפיין של סגנון עיצובי אחר במטבח פיוז'ן.

על אף הסתירה כביכול בין שני הסעיפים, לעיתים הם ישתלבו באופן הרמוני באותו מטבח ונרצה את שניהם. 

והכי חשוב, המפתח לעיצוב נכון של שטחי האחסון הוא תמיד בחירת חברת מטבחים נכונה שמתמחה במטבחים מותאמים אישית, כמו חברת פנל מטבחים. התקשרו כדי לקבוע פגישת ייעוץ לקראת תכנון המטבח שלכם.

אולי יעניין אותך גם...

השפעת עיצוב המטבח על עיצוב הבית

תמונה של כפתור שיתוף
בבתים רבים המטבח אמנם לא נמצא בליבו של הבית מהבחינה המבנית, אך הוא לחלוטין…

אריחים וחיפויים למטבח – כך תבחרו אותם נכון

תמונה של כפתור שיתוף
אריחים וחיפויים הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב של כל מטבח. הם חלק מהריצוף והם…

אינסוף אפשרויות: איך לבחור את הכיור המושלם

תמונה של כפתור שיתוף
הכיור במטבח הוא כנראה לא הפרט הכי גדול ומרשים, אבל זה לא אומר שלא…
יצירת קשר

מעוניינים לקבל הצעת מחיר?
מלאו פרטים ונציגנו יחזר אליכם בהקדם

דילוג לתוכן