עיצוב מינימליסטי במטבח

שתף

מינימליזם הוא תורת חיים שלמה, אך כתפיסה עיצובית היא יכולה להתאים גם למי שאינו שותף לה בתחומי חיים אחרים. מינימליזם כגישה עיצובית למטבח זה לא אומר ליצור מטבח דל וסגפני, אלא להיפך – מטבח שהוא פיין ושיא הסטייל. המטבחים היוקרתיים ביותר מתגאים בעיצוב מינימליסטי. צוות פנל מטבחים התכנס כדי לבחון את רעיון העיצוב המינימליסטי ולהסביר איך מיישמים אותו הלכה למעשה.

 

מוקדי המשיכה של מטבח בעיצוב מינימליסטי

מטבח בעיצוב מינימליסטי הוא כבר לא בדיוק טרנד אלא בחירה עיצובית שברור שהיא נשארת ולא הולכת לשום מקום. מה מושך אותנו לעיצוב הזה? 

 • העיצוב המינימליסטי הוא עיצוב שקט ומאופק שיוצר מטבח מרגיע וחלל נעים ומסודר. הדבר משפיע הן על השהות שלנו במטבח ועל השימוש בו, והן על כל הבית. 
 • עיצוב מינימליסטי מתכתב עם עיצוב מטבח מודרני, ומתאים למי שמתחברים לסגנון זה. 

 

מראה אינטגרלי – הסוד של העיצוב המינימליסטי

המראה האינטגרלי הוא ביסודו של כל מטבח בעיצוב מינימליסטי. מעבר למילת מפתח שבוודאי שמעתם, למה מתכוונים כשאומרים "מראה אינטגרלי"? 

 1. ידיות ומנגנוני פתיחה – מראה אינטגרלי לא כולל ידיות, ואופן הפתיחה של המגרה או הארון הוא על פי רוב כזה שאינו בולט כלפי חוץ, אלא למשל שקע עדין בקדמת המגירה או הדלת. 
 2. ארונות – במראה אינטגרלי נמעיט עד כדי צמצום מוחלט של מדפים פתוחים ששוברים את האחידות של המראה. לכן נעדיף יחידות אחסון סגורות כמו ארונות ומגירות. 
 3. מוצרי חשמל – מוצרי חשמל במראה אינטגרלי שמשתלבים עם עבודות הנגרות במטבח הם כבר לא משהו שמסובך מאוד למצוא. תנורים ומדיחי כלים אינטגרליים קיימים בשפע. גם מקרר אינטגרלי כבר קיים, ובכל מקרה ניתן להכניס אותו למטבח תוך שמירה על עיצוב אינטגרלי, למשל על ידי דלת שתסתיר. 
 4. כיור – בדומה לידיות או לארונות, כיור אינטגרלי הוא למעשה כיור שאינו בולט, ומרחוק לא ניתן להבחין בו. 

 

צמצום חפצים 

מינימליזם כולל צמצום של אלמנטים. כיצד זה בא לידי ביטוי במטבח? 

 1. מינימום פריטים חשופים – בעיצוב מטבח מינימליסטי נעדיף כמה שפחות חפצים מול העיניים. זה ממש לא סגנון המטבח שיחבק חפצי נוי, פריטי טקסטיל ואוסף של ספרי בישול. להפך. במטבח הזה נשאיר את החפצים סגורים בארונות ונכניס למטבח מראש רק מה שאנחנו משתמשים בו ולא מה שאנחנו רוצים להראות. 
 2. צבעוניות – מטבח מינימליסטי לא יהיה צבעוני אלא יתאפיין בצבע אחד או שילוב צבעים סולידי מאוד. ניתן לשלב גוונים כמו עץ, חול או אפילו ורוד עתיק, אך לא נשלב בהם פריטים צבעוניים מאוד. 
 3. עבודת סידור מתמדת – עיצוב מינימליסטי מחייב שמירה מתמדת על מטבח מסודר באופן מופתי שאין בו חפץ אחד מיותר. רצוי לחשוב מראש האם זה מתאים לסגנון החיים שלנו כבני אדם או כמשפחה. 

 

איך שומרים על עיצוב מינימליסטי מבלי לגלוש לעיצוב משעמם? 

אם מה שקראתם עד עכשיו עורר בכם חשש שמטבח בעיצוב כזה עשוי להיות מאופק מדי ואפילו משעמם, יש לנו שני טיפים מעולים: 

 1. ניגודיות – דווקא במראה שקט, ניגודיות קטנה תיצור אפקט גדול. בחירת שיש עם מרקם, למשל, תוסיף עניין רב דווקא למטבח מינימליסטי שאין בו הרבה רעש.  
 2. איזון צמצום חפצים לא חייב להיות גורף ומוחלט. שילוב עציץ ירוק או קערה בעיצוב מינימליסטי תוכל להוסיף עניין לעיצוב ועדיין לשמור על זהות סגנונית ברורה. 

 

לסיכום

בחירת מטבח מינימליסטי יכולה להוביל ליצירת מטבח מרהיב, פרקטי ואסתטי במיוחד. אך כדי ליצור את המטבח המינימליסטי הנכון חשוב להיעזר בחברת המטבחים הנכונה, שמתמחה בעיצוב מינימליסטי ומודרני. חברה כזו היא פנל מטבחים, בעלת ניסיון וידע בהתאמה אישית של מטבחים מדויקים ונכונים לכל לקוח ולקוח. 

יצירת קשר

מעוניינים לקבל הצעת מחיר?
מלאו פרטים ונציגנו יחזר אליכם בהקדם

דילוג לתוכן