עבודה בעץ

לא מה שחשבתם

מתכננים מטבח? כך תעשו זאת נכון

שתף

תכנון נכון של מטבח חדש הוא פרויקט שמצריך מחשבה רבה וירידה לפרטים הקטנים ביותר. מלבד ההתייחסות לזמן שאתם עתידים לבלות בו, לבד או עם בני המשפחה, חשוב להעניק דגש לקריטריונים משמעותיים נוספים. אלה יהוו בסופו של דבר את הבסיס למטבח נעים, יעיל ופונקציונלי, וכזה שישרת אתכם לאורך שנים רבות ובהרמוניה מושלמת עם סביבת הבית.

לכל פרט בהליך התכנון הראשוני יש משמעות, ועל כן מומלץ לראות בו שלב משמעותי בתוך מסע ארוך ומרגש אל המטבח שעליו חלמתם. אינכם צריכים להיות בעלי חוש יצירתי במיוחד או תואר באדריכלות פנים כדי לצלוח את שלב התכנון בשלום, אבל בהחלט רצוי שתהיו מעורבים בכל פרט ופרט של התכנית העיצובית, שכמו כל תכנית בנייה אחרת, תבטיח לכם שהמסע הזה יהיה מרגש באמת ונטול עוגמות נפש מיותרות.
אז איך בדיוק תתכננו את המטבח הטוב והנכון ביותר לכם? הנה כמה המלצות שיעזרו לכם להתכונן לפגישת העבודה הראשונה עם המעצב שבחרתם:

● טרם הפגישה, ערכו בבית "ישיבת חשיבה" מוקדמת, עדיף בהשתתפות כל בני המשפחה, כך שתגיעו מוכנים עם רשימת צרכים מדויקת, שעליה יבסס המעצב את התכנית למטבח החדש שלכם. הכינו מראש מידע הנוגע לכמות המשתמשים במטבח (אם אתם נוהגים לארח לעתים קרובות, קחו גם את זה בחשבון), הרגלי האכילה של המשפחה (כמה פעמים ביום אתם נוהגים לבשל או לאכול ביחד או לחוד?), הרגלי כשרות במידה וישנם, וכמובן, הרגלי הבישול והאפייה המוכרים שלכם. אל כל אלה מומלץ שתצרפו גם את תכניות הבנייה של הבית, ומומלץ אף שתימנעו מראש מלמקם נקודות חשמל ומים באזור שבו יעמוד המטבח. אם כבר מיקמתם כאלה, ייתכן שהמעצב ייאלץ להזיזן בהתאם לתכנית המטבח הסופית.

● לא הייתם רוצים שהמטבח החדש שלכם יהיה דומה למשהו שראיתם קודם. הוא אמור להיות ייחודי ומותאם לחלל שבו הוא ממוקם, לאווירה שתשרור בו וכאמור, להרגלי השימוש של כלל דיירי הבית. בהתאם לשלושת הקריטריונים הללו, שתפו את מעצב המטבח איזו תצורה תהלום באופן המדויק ביותר את צרכיכם ורצונותיכם.
תצורות המטבח הנפוצות ביותר בעולם הנגרות, אגב, הן: מטבח בצורת האות ח', מטבח אי; מטבח בצורת ר', ומטבח מקבילי.

● שימוש יומיומי במטבח בצורה יעילה וממוקדת מתבסס לרוב על חלוקת החלל ל-5 אזורי פעילות שונים, אשר יאפשרו שטף עבודה נוח ויעיל. תכנית העיצוב אמורה לכלול, בסופו של תהליך, אזור לאחסון מזון, אזור לאחסון כלים, אזור ניקיון, אזור הכנה ואזור בישול ואפייה. ככל שהחלוקה לאזורים תהיה מדויקת יותר, כך חוויית השימוש במטבח תהיה נוחה, יעילה ומהנה הרבה יותר.

● הנדסת אנוש נכונה ומדויקת, אשר מתבססת על חלוקת אזורי המטבח לפי תכיפות השימוש, תהפוך את השהות בו לקלה ונוחה יותר, ומאומצת פחות. כך למשל, תכולת המטבח אשר נמצאת בשימוש בתכיפות הגבוהה ביותר, תמוקם באופן טבעי באזור הנגיש ביותר. באשר לפתרונות האחסון השונים – עדיף שאלה ימנעו מכם כל צורך בכריעה, טיפוס או כיפוף של הגוף תוך כדי השהות במטבח. וכן, גם לשאלה האם אתם ימניים או שמאליים יש משמעות, כך שעדיף כי כיוון העבודה במטבח יהיה מותאם לצד החזק יותר שלכם…

● אם גם אתם חולמים על המטבח המושלם הבא שלכם, המעצבים של "פנל" ישמחו ללוות אתכם צעד אחר צעד. לתאום פגישת ייעוץ ללא כל עלות – טל. 08-9944015

 

 

איך להגן על הנתונים שלכם מפני מתקפות סייבר:
בני האדם ראו חשיבות בהגנה ושמירה על הפרטיות לאורך כל ההיסטוריה. דבר זה מתבטא בהתקנת מנעולים חזקים בדלתות הבתים, הצבת שומרים, ולפעמים אף הצבת בע"ח בפתח דלתות המגורים. כל אלו נועדו להגן מפני פריצות של בני אדם פיזית לתוך הבתים. מסוף שנות המאה ה-20, החלה להתפתח שיטת פריצות חדשה-מתקפות סייבר.
שיטה זו פועלת בצורה שונה מפריצות פיזיות, כיוון שבשונה מהן, מטרתה איננה גניבת רכוש, אלא גניבת ממון ע"י השגת פרטים אישיים, פריצה לפרטיות של אנשים במרחבי הרשת, או פגיעה במכשיריהם ובתוכנותיהם של משתמשים.

הגנה פסיבית
אחת הבעיות במניעת מתקפות סייבר, היא שההגעה למקור התקיפה הרבה יותר קשה, משום שאין ישות פיזית שמגיעה ופוגעת-התקיפה נעשית באמצעות מחשב. אחת הדרכים להגן על המחשב ועל הנתונים היא הגנת נתונים. ישנם 2 סוגים של הגנת נתונים-אקטיבית ופסיבית. בהגנת נתונים פסיבית על האדם להגביל את הנתונים והפרטים האישיים אותם הוא מכניס למחשב. כמו כן, עליו לוודא שהוא לא גולש באתרי אינטרנט בהם מכשירו עלול להיחשף לוירוסים (רוב אתרי האינטרנט כיום). היתרון בשיטת הגנה זו הוא שאם עומדים בה כמו שצריך, הסיכון להיפגע ממתקפת סייבר הוא כמעט אפסי. החיסרון הוא שהגנה זאת מגבילה מאד את הגלישה באינטרנט.

הגנה אקטיבית
לאלו מהאנשים שהשיטה הפסיבית לא מתאימה להם, נועדה הגנת הנתונים האקטיבית. בשיטה זאת יש להתקין תכנת אנטי וירוס. רוב תכנות האנטי וירוס לא יודעות להילחם בוירוס עצמו, אלא הן יודעות לזהות סיכונים. כל פרק זמן מסוים התכנה מבצעת סריקה במכשיר ומתריעה על סיכונים. לאחר שהיא מוצאת את הסיכונים היא משביתה או מוחקת לאלתר את גורם הסיכון. היתרון בשיטת הגנת הנתונים האקטיבית הוא שהסיכוי להיפגע ממתקפת סייבר בעת גלישה בכל רחבי האינטרנט קטן-ההגבלה על מרחב הגלישה פחות הדוקה.

אולי יעניין אותך גם...

החומרים שמהם עשויה האהבה

תמונה של כפתור שיתוף
מה שנכון לחדר השינה אינו בהכרח מתאים למטבח, ומה שעשוי להיות מושלם לבניית השידה…

מונחי יסוד בנגרות

תמונה של כפתור שיתוף
עיצוב מטבח נחשב ליצירת אמנות, וככזו – האפשרויות בו הן כמעט אינסופיות. תהליך בחירת…

מתכננים מטבח? כך תעשו זאת נכון

תמונה של כפתור שיתוף
תכנון נכון של מטבח חדש הוא פרויקט שמצריך מחשבה רבה וירידה לפרטים הקטנים ביותר….

מעוניינים לקבל הצעת מחיר?
מלאו פרטים ונציגנו יחזר אליכם בהקדם

מחליפים את ה - E

גם אתם רוצים להחליף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן