עיצוב מטבחים פונקציונלי

חזרה למאמרים

עיצוב מטבחים פונקציונלימטבח הוא בראש ובראשונה חלל פונקציונלי מעצם הגדרתו. כאשר אנו מתכננים מטבח השאלות הראשונות שנרצה לשאול הן מי משתמש בו וכיצד נוכל ליצור עבורו את המטבח שיהיה המתאים והשימושי ביותר בהינתן הצרכים של המשתמש.

איך ניצור מטבח שמעניק נוחיות מרבית?

יצירת נוחיות במטבח מקורה במחשבה רבה ובתהליך תכנון מורכב וקפדני. נוכל להתבונן בשני רבדים של תכנון - עקרונות פונקציונליות אוניברסליים, כלומר קווים מנחים שיתאימו לכל מטבח וצפויים להפוך את חווית השימוש בו למהנה ונוחה יותר, לצד עקרונות פונקציונליות מותאמים אישית - אלו מקורם באפיון מלא של אורח החיים של המשתמשים במטבח, הרגלי השימוש שלהם, טעמם האישי ועוד.

נתמקד תחילה בעקרונות האוניברסליים, המתאימים לכל. השאיפה היא לנצל את מלוא המקום שניתן, אך מבלי להעמיס. נרצה ליצור מראה נקי, כאשר רוב הכלים יהיו מאוחסנים בארונות. לשם כך נצטרך לבנות שטחי אחסון מספקים, במידה המתאימה לגודלו של המטבח. בכל מקרה נשאף להימנע מלהשאיר חללים מיותרים, שלא עושים בהם שימוש.

לשם מיקום מכשירי החשמל, פתרון טרנדי וגם נוח מאוד הוא מיקום של אי למטבח, עליו ניתן לרכז את מרבית מכשירי החשמל הקטנים ובכך להותיר מקום מספק למשטח עבודה בשאר המטבח. גם אם המטבח שלכם אינו גדול מספיק בשביל אי, ישנם פתרונות אלטרנטיביים. את הכיריים נמקם עם רווח מספיק לצידם על מנת להשאיר מקום להניח את הסירים בעת הבישול. את התנור נרצה למקם קרוב אל משטח העבודה, זאת כדי לאפשר גישה מהירה ונוחה אליו. יש לדאוג להשאיר מרווח מספק עבור המקרר. לרוב מדובר לפחות ב-100 ס"מ, על מנת להשאיר גם מעט רווח בצדדים לשם אוורור - או על מנת להתאים לדגמים המודרניים שרבים מהם רחבים משמעותית מהמקררים של פעם. מומלץ גם למקם במטבח קולט אדים על מנת למנוע את התפשטות ריחות הבישול.

התאמה אישית של המטבח

קיימים עקרונות רבים הקשורים להתאמה אישית של המטבח אל התנאים בבית ואל המשתמשים העיקריים. עבור חלל קטן למשל נעדיף מטבח מעוצב בקווים נקיים ובהירים, על מנת ליצור אשליה של מרחב ולפתוח את חלל המטבח. תחושה של מרחב תמרון מספק יוצרת אווירה נעימה יותר ובכך נוחות רבה יותר בשימוש במטבח - כאן אנחנו רואים השפעה ישירה של עיצוב על נוחיות. כאשר נקבע את גובה הארונות נרצה להתחשב בגורמים כמו גובהם של המשתמשים העיקריים במטבח. קל לשכוח לדאוג לפרטים "שוליים" כגון אלה אך לטווח הארוך התוצאה של מחשבה מעמיקה כגון זו צפויה להיות משתלמת - המטבח שלכם צריך קודם כל להתאים אליכם.

מעוניינים לקבל עצות נוספות? אנו מזמינים אתכם להתייעץ עמנו בטלפון 08-6283322 או באחד מסניפי פנל מטבחים הקרוב אליכם.

לחצו פה למידע נוסף על נגרות מטבחים מקצועית ברמה גבוהה

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
בניית אתרים ושיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לפנל מטבחים