פנל מטבחים
מאמרים

מטבח צבעוני

חזרה למאמרים

צבע למטבח, איך מעצבים מטבח צבעוני?

הכנסת צבע היא דרך מהנה לרענון עיצוב הבית והיא הולכת ונהיית טרנדית בשנים האחרונות. צבעים לא שגרתיים בבית ללא ספק יכניסו חיים ועניין לבית. עם זאת, יש לזכור שצבעים משפיעים מאוד על האווירה, על האנרגיה ועל מצב הרוח של הדיירים והאורחים ולכן החלטה על צבעים בבית היא לא החלטה של מה בכך, ויש להשקיע מחשבה רבה בטרם בוחרים צבע.

יש דרכים רבות ומגוונות לעצב מטבח צבעוני ומקורי, החל מרכישת פריטים צבעוניים בודדים ועד לצביעה של כל הקירות והארונות במטבח. הבחירה של כמה צבע להכניס למטבח ובאיזה אופן היא בידכם.

איך בוחרים צבע למטבח?

מטבח צבעוניבחירה נכונה של צבעים יכולים להפוך את המטבח שלכם ממטבח סטנדרטי למטבח בעל אופי וייחודיות, מטבח שיהיה כיף לבשל ולסעוד בו. עם זאת, פזיזות בבחירת הצבע עלולה לגרום לכם למאוס במטבח שלכם. על מנת למנוע זאת, התחשבו בגורמים הבאים בטרם בחירת הצבעים:

איזון והתאמה - בשלב הראשון, שימו לב מהו הצבע השולט בבית שלכם, בעיקר בחדרים הסמוכים למטבח. חשוב שהצבע שתבחרו למטבח יהיה תואם לקו העיצובי של שאר הבית וישלים אותו, שכן שילוב לא נכון של צבעים או עומס בצבעים עלולים ליצור בלאגן בעיניים ותחושה לא נוחה בבית.

צבע וטקסטורה - בחירת צבע לקירות וארונות המטבח היא עניין מורכב המצריך איזון עדין בין הצבעים לבין אלמנטים שונים הנמצאים במטבח, וילונות, רהיטים, מכשירי חשמל ואפילו התאורה במטבח והאור החיצוני, שגורמים לצבע להראות אחרת בשעות שונות של היום.

פונקציונליות - מלבד חשיבות סגנונית, לבחירת הצבע ישנה גם חשיבות פונקציונלית. שיקולים של גודל המטבח ותדירות הניקיון יעזרו לכם לבחור גוון. צבעים בהירים של ארונות מטבחים, שיש וקירות יצרו תחושה של מטבח מואר ופתוח, אך הלכלוך יבלוט עליהם מהר יותר. צבעים כהים לעומת זאת, יעניקו תחושת יוקרה למטבח ולכלוך יבלוט עליהם פחות, אך הם עלולים להקטין את המטבח.

השראה מחפצים - רעיונות לצבע תוכלו לקבל מהחפצים והמכשירים במטבח שלכם, שהרי אלה יוצבו במטבח החדש ויצטרכו להשתלב בו בצורה טובה. שימו לב באילו צבעים צבועים רוב המכשירים האלקטרוניים במטבח שלכם כגון קומקום, טוסטר, בר מים וכו'. שימו לב גם לוילונות, למפות ואפילו לתמונות התלויות על הקירות - כל אלה יכולים לשמש מקורות השראה בבחירת הצבע לארונות ולקירות במטבח.

אופי הדיירים - הגורם המשמעותי ביותר הוא אופי דיירי הבית. אתם אלה שתיכנסו למטבח פעמים רבות במשך היום ותאלצו להתמודד עם בחירת הצבע - לטוב ולרע. חשוב לבחור בצבע שכל דיירי הבית אוהבים ושלמים עמו ועם זאת חשוב להיזהר בבחירת צבע נועז שאולי נחשב טרנדי כעת, אך עלול לצאת מהאופנה וגרוע מכך - להימאס עליכם. חשבו לטווח הרחוק, במיוחד אם אתם נוטים לשנות את דעתכם וטעמכם וקבלו החלטה משפחתית לגבי הצבע שיהיה לכם נעים לראות יום יום במשך השנים הבאות.

צביעת הקירות והארונות במטבח עשויה להראות נועזת מידיי לחלקכם. אם אתם מעוניינים לצבוע את הקירות והארונות בצבעים קלאסיים אך עדיין מתחשק לכם להכניס צבעוניות למטבח, תוכלו לעשות זאת באמצעות הכנסת חפצים צבעוניים למטבח. מוצרי מטבח כגון מכשירים אלקטרוניים, כלי בישול וכלי הגשה מוצעים היום במגוון רחב של צבעים. אפילו פריטים קטנים כמו שטיחים, מגבות, וכפפות צבעוניים יכולים להכניס נקודות צבע למטבח ולשדרג אותו.

עדיין לא החלטתם על צבע למטבח שלכם? נשמח לייעץ לכם בבחירת צבע ובנושאים נוספים בטלפון 08-6283322 או באחד מסניפי פנל מטבחים.

לחצו על הקישור למידע נוסף על עיצוב מטבחים מקוריים בקטע אחר

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
בניית אתרים ושיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לפנל מטבחים