פנל מטבחים
מאמרים

מטבחים מעץ מלא

חזרה למאמרים

מטבחים מעץ מלא | מטבחים מעץלמרות ואולי דווקא בשל העובדה שהמודרניזציה מקיפה כל תחום בחיינו, רובנו עדיין מחפשים להכניס חום ומשפחתיות בכל מקום שרק ניתן. ייתכן שמסיבה זו כאשר אתם חולמים על מטבח חדש, אצל חלקכם מצטיירת בראש תמונה של מטבחים מעץ מלא בעיצוב כפרי וסגנון חם.

מגמת המטבחים מעץ מתפתחת מאד, ורבים מעדיפים אותה על פני העיצובים הקרים – ממתכת או זכוכית. בשל עובדה זו ניתן כיום למצוא מעץ מלא מטבח במגוון עצום של סגנונות ועיצובים. בשורות הבאות נציין כמה עובדות שכדאי להכיר באם אתם מתעניינים במטבחי עץ.

למה לקנות מטבח מעץ?

השאלה הזו היא שאלה מתבקשת מכיון שמטבחים מעץ בדרך כלל יקרים יותר ממטבחים אחרים. אז למה בכל זאת כדאי לרכוש אותם?

ראשית, כפי שהזכרנו אין כמו אוירת הביתיות והחמימות שמשרה מטבח מעץ מלא. בבתים רבים כיום המטבח הוא חדר מרכזי מאד בבית, בין אם בשל מיקומו הטכני ובין אם בשל הניחוחות היוצאים ממנו ומהווים אבן שואבת לכל בני המשפחה. מסיבה זו השקעה בבניית מטבחים מעץ מלא היא כדאית. היא משפיעה על התחושה הכללית בבית ושל בני הבית.

שנית ייתכן והסיבה המשמעותית ביותר היא שמטבח מעץ עמיד הרבה יותר ממטבחים העשויים חומרי גלם אחרים. מטבחים מזכוכית עלולים להישבר, ממתכת להישרט ולהתעקם, אולם העץ, ובייחוד עץ מלא – הוא חומר גלם איכותי ועמיד ביותר.

מעבר לעמידות החומר העץ עמיד לאורך שנים רבות גם מבחינה עיצובית. העץ תמיד יהיה באפנה. הוא טבעי ומרשים ורוב הסיכויים שהסיבה שתרצו להחליף אותו היא פשוט כי יתחשק לכם כבר לגוון...

מטבחים מעץ

לטבעיותו של העץ יש גם מחיר נוסף מעבר למחיר הכלכלי והוא התגובה שלו לשינויי טמפרטורה, חשיפה לשמש ומים. שינויי חום, קור ולחות עלולים לגרום לעץ להתרחב ולהתכווץ וכתוצאה מכך נוצרים בו פעמים רבות סדקים ואפילו שברים. מסיבה זו רוב ארונות המטבח הנבנים כיום עשויים בחלקם הפנימי מעץ סנדויץ' ורק חלקם החיצוני עשוי מעץ מלא – בשיטת ייצור שמצמצמת את הבעיה. חשוב שתוודאו עם יצרן מטבח העץ שלכם שהוא עובד באופן הזה.

לשימוש בעץ סנדויץ' בחלקים הפנימיים של מטבחים מעץ מלא יש יתרונות נוספים. ראשית הוא מוזיל משמעותית את עלות המטבח, שכן הוא זול הרבה יותר מעץ מלא. שנית הוא נח וקל יותר לעיבוד כך שנוצרת הוזלה נוספת בעלות העבודה.

ישנם סוגי עץ סנדויץ' שנחשבים איכותיים יותר והם 'סנדויץ' אדום' או 'סנדויץ' אוקומה', לכן כדאי לכם לוודא שהיצרן משתמש בסוגי סנדויץ' אלו במטבח שלכם.

מטבחי עץ - שניים רבים, השלישי לוקח

מתלבטים כעת בין מטבחים מעץ מלא למטבח סנדויץ'? הרשו לנו לספר לכם על אפשרות שלישית שאולי תעזור לכם להכריע.

ודאי יצא לכם לשמוע על מטבחי פורניר. הפורניר הוא פרוסה דקה של עץ מלא שמודבקת על עץ סנדויץ' או MDF – שהוא חומר יציב יותר מסנדויץ'. החיסרון של הפורניר – הוא בד"כ מגביל לעיצוב משטחים ישרים בלבד. היתרון – הוא נראה, מרגיש, מריח כמו עץ מלא, כך שאתם היחידים שתדעו שהוא לא באמת כזה...

עדיין לא בטוחים באיזה עץ לבחור? צרו קשר עם פנל מטבחים ואנו נשמח לסייע ולייעץ לכם.

לחצו כאן למידע נוסף על מטבחים מודרניים בשלל עיצובים מיוחדים

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
בניית אתרים ושיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לפנל מטבחים