מטבחים איטלקיים ואמריקאים

חזרה למאמרים

מטבח איטלקי

בכל רחבי העולם, המטבח הוא אחד מהחדרים המרכזיים בבית: זהו החדר שבו מכינים ארוחות בוקר של יום חול וארוחות חג, ארוחות רומנטיות וארוחות משפחתיות, מבשלים ארוחות גדולות או סתם חוטפים נשנוש באמצע הלילה. בכל מקום בעולם וכן בהתאם לרוח התקופה, המטבח מקבל עיצובים שונים, שהינם שונים מאוד זה מזה ובעצם, מייצגים את המגוון האנושי שבעולם. ישראל, כמדינה צעירה, היא חסרת סגנון עיצובי הקרוי על שמה ולכן עיצוב המטבח המקומי ספוג בהשפעות ממטבחים שונים מרחבי העולם. דוגמה לסגנון עיצובי פופלארי בישראל הוא עיצוב בסגנון מטבח איטלקי מעוצב ומקורי.

המטבח האיטלקי

מטבחים איטלקיים ואמריקאיםפיצות, פסטות, לזניות כל אלו ועוד מתבשלים במטבח האיטלקי, ששמו יצא לפניו בכל רחבי העולם וגם כאן, בארצנו הקטנטונת. כל מטבח איטלקי כולל מאפיינים מיוחדים, שהפכו אותו לאטרקטיבי: זהו מטבח ששם דגש על פונקציונליות גבוהה, כל חלל במטבח האיטלקי מנוצל בחוכמה, כך שאפשר לאחסן בו כלי מטבח רבים, המיועדים להכנה נוחה של ארוחות גדולות. מצד שני, המטבח האיטלקי מאופיין גם בעיצוב מרשים ומלא סטייל, כמו כל דבר שיוצא מאיטליה: חומרי שיש ועץ איכותיים ומלאי חן, יחד עם הקפדה על הפרטים הקטנים, למשל בפרזול הארונות כולם הופכים את המטבח האיטלקי למטבח שכיף לשהות בו. במרבית המקרים, סגנון העיצוב של המטבח האיטלקי מזכיר מגורים בכפר קטן, גם אם מוכנסים אליו מכשירי בישול מתקדמים, בעלי מראה מודרני. החמימות המיוחדת של הסגנון הזה, הפכו את המטבח האיטלקי לאהוב על ידי רבים בארץ ובעולם.

המטבח האמריקאי

אף על פי שהוא התפתח בחלק אחר של העולם, המטבח האמריקאי דומה מאוד לזה האיטלקי- אולי בהשפעת המהגרים האיטלקים הרבים, שהגיעו לארצות הברית במהלך המאה ה-19. מטבח אמריקאי יוקרתי ואיכותי, כמו מטבח איטלקי, מתאפיין במרחב עבודה נוח ביותר- יש בו, משטחי שיש רחבים ואי, המצוי במרכז המטבח. אלו מעניקים מקום רב לעבודה סביב האוכל, מה שמורגש במיוחד במאכלים בעלי שלבי הכנה רבים (שמצריכים כלים שונים) או בהכנת ארוחות גדולות. ניתן להגדיר במטבח האמריקאי משטחי עבודה ייעודיים ובכך לחסוך זמן ומרחב רבים במהלך העבודה בו. מעבר לכך, גם המטבח האמריקאי עושה שימוש רב בעץ, שהינו חומר בנייה נפוץ מאוד בארצות הברית. הכנסת אלמנטים מודרניים למטבח תעשיר את מראהו ותכניס למטבח את הרוח האמריקאית, הדוגלת בהתקדמות מתמדת קדימה- כסאות בר מודרניים, למשל, סביב האי שבמטבח, מעניקים תחושה של בר אמריקאי טיפוסי.

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
בניית אתרים ושיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לפנל מטבחים