פנל מטבחים
מאמרים

חיפוי קיר למטבחים

חזרה למאמרים

ההצלחה הגדולה של "מאסטר שף" הוכיחה את מה שכולם כבר ידעו: למדנו להנות מהכנת אוכל ולא רק מזלילה. בהתאם, מטבחים הפכו להיות מקום מרכזי בכל בית, כזה שאנחנו מבלים בו זמן רב - וככל שאנו מבלים בו יותר זמן, כך אנחנו גם משקיעים בו יותר תשומת לב וכסף, הן באבזורו והן בעיצובו ובפרט בחיפוי קיר מטבחים.

חיפוי קיר למטבחים החל כפתרון פרקטי לסוגיית הלכלוך - קיר בטון חשוף, כמו בחדרים אחרים בבית, היה צובר כתמים, אדי שמן, ריחות טיגון ושאר תוצרי לוואי של הכנת האוכל ותוך מעט זמן היה מכער את המטבח. חיפוי קיר למטבחים עשוי מחומרים הניתנים לניקוי בקלות ושאינם סופגים כלום - גם לא מים - כך שהמטבח נותר נקי ורענן. עם השנים, כשהתחלנו לתת את הדעת לא רק על הפרקטיקה אלא גם על האסתטיקה, הבנו שחיפוי קיר יוצר במידה רבה את המראה ואת האווירה של המטבח כולו.כיום ניתן למצוא חיפוי קיר למטבחים בשלל צורות ואפשרויות. הקרמיקה הפשוטה של פעם החלה לפנות בהדרגה את מקומה לטובת אופציות מסוגננות יותר ובעיקר מגוונות יותר.

החומרים

החומרים מהם מייצרים חיפוי קיר למטבחים הם גרניט ושיש (כלומר אבן טבעית), קרמיקה (בעיקר מפורצלן שהוא סוג ספציפי של קרמיקה), מתכת (בפרט נירוסטה). בחלק מהמטבחים המודרניים תוכלו למצוא גם חיפוי קיר מזכוכית.

הגרניט והשיש משרים אווירה יוקרתית ויוצרים חיפוי חזק מאוד ועמיד מאוד. גם הקרמיקה והפורצלן עמידים מאוד והם גם אופציה זולה יותר מהאחרות. קרמיקה ופורצלן מתאימים למטבחים בעלי אופי כפרי נינוח. את הזכוכית תמצאו אצל מטבחים משוכללים, ויש בה משהו "קר" אם כי מרשים מאוד ובוהק מניקיון. הזכוכית אידיאלית לתחזוקה אבל חשוב מאוד לשמור עליה היטב שלא תישרט או תיחבט.

האפשרויות

ניתן לבחור בין חיפוי קיר למטבחים המורכב מאריחים לבין חיפוי המגיע כמקשה אחת ובנוסף ישנה את האפשרות של פסיפס שתוסיף למטבח נגיעה של אמנות.

חיפוי קיר למטבחים שהוא מקשה אחת מורכב מזכוכית או נירוסטה (המונח המדויק הוא פלדת אל-חלד. "נירוסטה" היא למעשה סימן רשום של חברה גרמנית שמייצרת מוצר זה, אבל כולנו אימצנו אותה בחום). המקשה האחת יוצרת מרחב מרהיב ואין פלא כי הפכה לטרנדית מאוד.

אופציית הפסיפס מאפשרת לנו להטביע את חותמנו במטבח ולהפוך אותו לייחודי – לפעמים גם באמצעות אזור קטן יחסית. היתרון העיקרי של אופציית האריחים היא הגיוון הרב שהם מאפשרים, מבחינת הגודל שלהם, הצורה שלהם, הצבעים שלהם ושאר האלמנטים הקישוטיים. כיום ניתן גם למצוא אריחים שיעוצבו במיוחד עבורכם, בדיוק על פי הטעם שלכם והאופן שבו אתם מדמיינים את מטבח חלומותיכם.

איך לבחור חיפוי?

בחירת חיפוי קיר למטבחים היא משימה לא פשוטה, בהתחשב במגוון האפשרויות – אבל כיפית מאוד. חפשו "חיפוי קיר למטבחים" באינטרנט וראו לאן נמשכת העין שלכם. אפשר גם לעיין במגזינים בתחום העיצוב ולקבל השראה ורעיונות וכמובן להגיע לאולמות מכירה של חיפויי קיר, שם תוכלו לראות בגודל טבעי את האפשרויות השונות – ומתוכן למצוא את זו שתהפוך את המטבח שלכם לחלק היפה ביותר בבית.

מעוניינים בחיפוי קיר למטבחים? צרו איתנו קשר עוד היום ונספק לכם מגוון דוגמאות מרהיבות!

לחצו על הקישור למידע נוסף על מטבחים מעץ מלא בעיצוב מיוחד

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
בניית אתרים ושיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לפנל מטבחים