החופשיות בעיצוב מטבחים

חזרה למאמרים

החופשיות בעיצוב מטבחיםעיצוב מטבחים

כשמדובר על עיצוב פנים לבית, כל חדר ממלא תפקיד שונה והעיצוב שלו צריך לתמוך באותה פונקציה: הסלון, למשל, הוא החדר הראשון שהאורחים שלנו רואים ובו אנחנו גם מארחים אותו. על כן, הסלון צריך להיות מרווח, מזמין ובעל עיצוב מרשים. המטבח ממלא את התפקיד הקולינרי של הבית: אנחנו מכינים בו את האוכל שלנו במהלך כל יום ואם יש בו פינת אוכל, הרי שהוא משמש גם לאירוח, ארוחת ערב של יום חול או ארוחת חג גדולה. כך או אחרת, עיצוב מטבחים צריך להתחשב באופיו של המטבח, מצד אחד עליו להיות מטבח פונקציונלי כזה שיש בו משטחי עבודה וחללי אחסון רבים ומגוונים. מצד שני, רצוי מאוד שהמטבח יעוצב לפי טעמנו האישי, מאחר וזהו חדר שאנחנו שוהים בו שעות רבות.

סגנונות עיצוב

העולם של עיצוב מטבחים עצום ומגוון וכדי לדעת איזה סגנון מתאים לכם, חשבו על מה שחשוב לכם בעיצובו: האם חשוב לכם שהמטבח ישדר ביתיות וחום? אם כן, הסגנון הכפרי מתאים לכם: זהו סגנון שהעץ (בין אם עץ מלא ובין אם חומר דמוי עץ) הוא החומר המרכזי שבו. מטבח כפרי מאופיין בתשומת לב לפרטים הקטנים, כמו קישוטים קטנים, פרזולים ואף אריחים מיוחדים. מנגד, ישנם כאלו, שחשוב שהמטבח שלהם ישדר עדכניות, יוקרתיות ותחכום. עבור אלו, הסגנון המומלץ הוא המטבח המודרני: זהו מטבח שמאופיין בקווים ישרים ובעיצוב מינימליסטי. החומרים הדומיננטיים בו הם חומרים כמו נירוסטה וברזל ויש בו מרחבים גדולים לעבודה ולאירוח. אפשר, כמובן, לשלב בין סגנונות, למשל- קורות עץ חלקות וישרות יכולות לתרום למטבח המודרני, על אף שהעץ הוא לא חומר טיפוסי לסגנון המודרני.

איך לעצב את המטבח?

מטבח שמעוצב בחוכמה הוא מטבח שמצליח לעמוד במספר קריטריונים: ראשית, מטבח מעוצב הוא כזה שמעביר את המסר הנכון: עץ מלא איננו הכרחי למטבח כפרי, אך אם ציפוי העץ יהיה זול, הוא יתקלף במהירות ובכך ייפגם הרושם הכפרי של המטבח. מעבר לטעם האישי, חשוב ביותר שהמטבח ישקף גם את טעמכם האישי וישתלב בחוכמה עם עיצובו של שאר הבית: מטבח שנאמן לשני הקריטריונים הללו יישאר על כנו וימצא חן בעיניכם לאורך זמן, כך שלא תצטרכו להשקיע הון בהחלפת המטבח לאחר תקופה קצרה. לבסוף, יש צורך שהמטבח יוכל גם לשרת אתכם נאמנה- על ידי ניצול מיטבי של חלל המטבח ועל ידי שימוש בחומרים עמידים מפני מים ולכלוך.

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
בניית אתרים ושיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לפנל מטבחים